| Strepix a întrebat:

Cand pornesc pc-ul mi se deschide StartUp Repair, de fiecare data. Il las sa isi faca treaba, isi da restart calculatorul, se deschide. Dar daca il opresc si il pornesc din nou tot mi se deschide ala...cum fac sa nu mi se mai deschida cand pornesc calculatorul?

Răspuns Câştigător
| Thealexis a răspuns:

Startup Repair nu își face treaba corect decât dacă pui un DVD cu Windows în el. Dacă și după aceea face la fel, atunci soluția e să reinstalezi Windows-ul. Dacă ai chestii importante pe partiția C, atunci ai grijă să nu formatezi partiția când instalezi, chiar dacă o să vadă două sisteme de operare. Așa îl faci să se deschidă, muți de pe C ce nu vrei să pierzi, îi dai apoi o reinstalare curată, cu formatare a partiției C, și gata.