| RaskolnikovR a întrebat:

Salut TPU! Am o problema, una destul de mare, eu locuiesc intr-o comuna din asta din spatiul metropolitan al unui oras mare (Cluj). Eu am internet fix de la Telekom, care nu merge deloc de 3 luni. Pe la 20 si ceva iunie intr-o noapte doar nu mi-a mai mers router-ul, i-am chemat urmatoarea zi pe cei de la telekom, a venit un nene si dupa ce a schimbat cablul de la router (ca cica se arsese) a zis ca in general nu merge netul in zona ca s-a stricat nu stiu ce chestie si e o problema de infrastructura a internetului. Netul nu si-a revenit in urmatorele 3 zile, i-am sunat pe aia de la telekom si cica rezolva pana pe 30 iunie, tot nu merge si ii sun iar si tot asa, am sunat de zeci ori in ultimele 3 luni si eu si vecinii mei din bloc si de fiecare data acelasi raspsuns,, e o problema de infrastructura si se va rezolva", ce mi-ati recomanda sa fac? Am vrut toti din bloc sa schimbam internetul la Digi, dar cica momentan ei nu pot trage internet la blocul meu. Chiar si cu petitii, am incercat sa vad de la ce retele as prinde semnal in zona si cam la nimic nu am semnal. Cum credeti voi ca as putea rezolva problema cu internetul? Dau funda.

1 răspuns:
| Tiba_Alin_1992 a răspuns:

Sa inteleg ca nici pe date mobile nu merge bine internetul in zona? Pentru ca daca merge bine pe date, iti poti lua un smartbox din ala de la Telekom, cu cartela in el, care sa iti dea wifi. In fine, asta daca nu cumva joci jocuri online, ca o sa ai lag in ele probabil, si nici download speed mare nu o sa ai. Dar na... Pentru stat pe Facebook si uitat Youtube/Netflix merge bine.