| R0bert60 a întrebat:

Am o scurta intrebare.
Sa pun windows 8 pe acest pc? :
Procesor : Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160 @1. 80GHz 1. 80GHz
RAM : 1 GB
Placa video : NVIDIA GeForce 7300 SE / 7200 GS | 32 bit | 505 mb (aprox)

7 răspunsuri:
| Digital112 a răspuns:

Nu, nici 7 nu-ti merge bine

| K0sti a răspuns:

Daca mai pui memorie, da!

| stlucian a răspuns:

Iesti la limita inferioara. Dacă doriți să rulați Windows 8.1 pe PC, iată de ce aveți nevoie:

Procesor: 1 gigahertz (GHz) sau mai rapid cu suport pentru PAE, NX și SSE2 (mai multe informații)

RAM: 1 gigabyte (GB) (32 de biți) sau 2 GB (64 de biți)

Spațiu pe hard disk: 16 GB (pentru 32 de biți) sau 20 GB (pentru 64 de biți)

Placă video: dispozitiv grafic Microsoft DirectX 9 cu driver WDDM
Si la win 7 e aceiasi problema.Mai pune 1GB de ram.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai prea putin ram, daca ai avea 2 sau 3 tiar merge bine, daca acum ai win 7 nici el nu ar merge bine ca cere 1gb de Ram care deja il foloseste mai pe tot, nu iti ajunge la ce faci si pe langa

| LauBau a răspuns:

Nu pune, ca RAM-ul e prea scazut(trebuie minin 2 GB)

| mrblizz311 a răspuns:

Nu pune ca nu o sa meagrabine o sa ai lag lasa windows 7 sau ce sistem ai acum.

| Dyex a răspuns:

Ba tu esti nebun? De ce nu bagi windows 9 care nici nu a aparut. Abia merge sapte si tu vrei opt?