| Todirica_Dan_Alexandru_2002 a întrebat:

Imi spuneti si mie ce windows sa imi pun pe un calculator cu 2gb de ram placa video Nvidia GeForce 210 1gb, procesor Intel Pentium Dual Cpu e2160 @ 1. 80GHz.
P.S As vrea ceva bun pentru jocuri.

3 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Windows 7 home pe 32 biti e cel mai bun pentru configuratia ta.

| rrrp a răspuns:

Fara xp ca nu mai are support.
win 7 e ok. nu stiu cat o sa poti sa te joci pentru ca jocurile necesita resurse fizice mai mult decat sistem de operare, dar pentru calcul ala sapte e ok.

| ncristian7805 a răspuns:

Salut! poti pune windows 7 sau xp, dar nici atat windows 8 sau 10 deoarece calculatorul tau nu va putea rula acele versiuni! sper ca te-am ajutat!