| TrollKing a întrebat:

Am reinstalat Windowsul si am instalat inapoi DirectX,dar cand deschid un joc ma duc la settings si la grafica dar nu pot rula jocurile in directx,imi arata numai OpenGL, nu imi arata optiunea DirectX la nici-un joc.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Driver?

Bula
| Bula a răspuns:

DirectX este cuprins in windows, deci nu trebuie instalat suplimentar.
Dar ce faci cu driverele placii videoooooo? Nu le instalezi?

| TrollKing explică (pentru Bula):

Am intalat plava video normal, dar nu stiu dc imi arata numai OpenGL, si am instalat DirectX, dar degeaba