| Dudu521 a întrebat:

Am o problema cu PC-ul. Cand deschid orice joc cu grafica 3D (ex: Metin2; MicroVolts ), imi zice ca nu suporta grafica 3D. Si pana acum jocurile au mers perfect pana intr-o zi ghinionista cand mi-a aparut aceasta EROARE straight face!
P.S. Am reinstalat win., dar aceeasi problema ( poare nu l-am instalat cum trebuie, dar slabe sanse ).

Cel mai bun si serios RASPUNS, FUNDA!
MULTUMESC!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot fi doua cauze: 1.Ai instalat DirectX? Daca nu ia-l de pe net si instaleaza-l.
2.Placa video nu suporta 3D. N-ai ce face de cat s-o schimbi.
Preventiv mai instaleaza si Adobe Flash Player, Java si.Net Frame Work.

| CinevaNou a răspuns (pentru Salontanul):

Numai sa-si intaleze driverii la placa video nu i-ai spus, campionule.

| Salontanul a răspuns (pentru CinevaNou):

Asta nu-ti da dreptul sa fii ironic. Trebuia sa-i spui tu si gata. Nu te-am intrebat nimic. La unii bunul simt lipseste.

| KobraXS a răspuns:

Se poate sa ai directx-ul dezinstalat, ia directx 9, este perfect sau este probabil sa ia driverii video neupdatati sau neinstalati.

| Andryez a răspuns:

Daca iti da eroarea aceea cu Blue Screen, schimba placutele de rami intre ele, daca ai mai multe slot-uri, si mie imi facea la fel, le-am schimbat si merge perfect...