| Toncea_Dorinel-Ionut_1991 a întrebat:

Am si eu o intrebare, la desktop-ul meu am avut o problema, in timp ce functiona imaginea mi-se bloca ori in dungi ori ramanea alba cu dungi, dar sunetul inca se auzea dupa cateva secunde si sunetul se blura, ii dadeam un restart la pc si isi revenea pentru o perioada scurta de timp cam 1 ora, 1 ora si ceva dupa care pateam la fel. A functionat asa vreo 2-3 sapt. pana cand a inceput sa porneasca dar pe ecran nu aparea nimic. Am deconectat cablu de la placa video, il reconectam si monitorul se aprindea in black screen, dura cateva secunde dupa care aparea mesajul no signal detected si monitorul intra in standby. Initial am considerat ca este de la placa video, ca s-ar fi ars, am schimbat placa video si in continuare aceeasi problema. Vreo sugestie sau o parere daca se poate de la cineva

Răspuns Câştigător
| Adiav a răspuns:

In timp ce-ti citeam mesajul, ma gandeam si eu ca este problema placa video, dar pana la final se pare ca nu este happy. Incearca sa schimbi placa de baza, sau ramii mai mult ca sigur de acolo ii problema

3 răspunsuri:
| Toncea_Dorinel-Ionut_1991 explică (pentru Adiav):

Mersii mult am incercat sa schimb ramii nimic nou inca nu am incercat sa schimb placa de baza dar daca reusesc revin cu raspuns. Mersii mult! Daca ai dreptate intr-una din situatii dau funda. Mersii mult apreciez!

| Toncea_Dorinel-Ionut_1991 explică (pentru Adiav):

Am rezolvat problema, intr-adevar era placa video arsa si placa video ce o cumparasem nu era buna era defecta am schimbat-o si acum functioneaza mersii mult!

| Adiav a răspuns (pentru Toncea_Dorinel-Ionut_1991):

Ma bucur ca ti-ai rezolvat problema. Cu mare placere