| AlexBoy88 a întrebat:

Am si eu o placa video ASUS Navidia GT440 1GB 128 bit.
Cand intru in GTA IV Turatia ventilatorului placi creste, e normal?

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

E normal.Placa este solicitata mai mult si se incalzeste mai mult.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Desigur ca e normal, stai linistit.

| Seby90 a răspuns:

E logic sa se incalzeasca, intrebare de 2 bani.
Daca te deranjeaza sunetul scos, curato de praf.

Daca depaseste 75-80grade atunci ai o problema reala.

| Hevnoraak a răspuns:

Da e normal, turația ventilatorului crește pentru a compensa, creșteri temperaturi plăci video.

| Predator30 a răspuns:

Nu...doar la gta iti face chestia asta sau si in general?

| RazvanelStefanel a răspuns:

Da este ca se incalzeste asa face si la mine daca temperatura ajunge la 90 100 de grade nu este bine ia-ti core temp si speed fun ca sa vezi temperatura max atinsa si temperaturile in timp ce joci

| RazvanelStefanel a răspuns:

Da este normal asa face si la mine

| lologfo a răspuns:

Salut nu e prea normal pentru ca daca creste turatia inseamna ca se incalzestewinking Dar stai ca; m si mie imi face la fel!