| Piikachu a întrebat:

am si eu o problema...am un subwoofer si am atins plusul cu minusul la boxa de bass din greseala si de cate ori conectez la o boxa scoate un barait foarte urat, ce e de facut?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Felicitări, ai scurcicuitat tranzistorul final.
Remediu
Service că precis habar nu ai ce e ăla un tranzistor, nu ai schema electronică a sistemului și nu ai componente compatibile/echivalente de schimb și cu ce să le schimbi.Succes

| Cristizz21 a răspuns:

Dul la reparat, acasa nu prea ai ce sa ii faci, asta daca nu esti un electrician/electronist