| SiderS a întrebat:

Am si eu o problema : atunci cand inchid pc-ul (shutdown), apare normal pe mijlocul ecranului shutdown, apoi monitorul se stinge, perfect normal, iar apoi unitatea ar trebui sa faca acelasi lucru, ei bine nu se stinge ramane pornita. Stiti cumva ce poate fi?

8 răspunsuri:
| Cocosul190 a răspuns:

Uneori de la update

| SiderS explică (pentru Cocosul190):

M-am gandit ca de la ultimul update al windows-ului poate fi, pana sa fie acest update nu am avut aceasta problema.

| Nutu_Claudiu_2000 a răspuns:

Salut,incearca sa-ti resintalezi windows-ul

| SiderS explică (pentru Nutu_Claudiu_2000):

Da, m-am gandit la asta, o mica problema o sa dureze ceva sa recuperez aproape 700 gb. Trebuie sa existe alta solutie, mersi de sugestie oricum.

| Nutu_Claudiu_2000 a răspuns (pentru SiderS):

Pai daca ai windows 10 exista o setare in care iti da restart decat la setari si nu-ti poti pierde fisierele importante

| SiderS explică (pentru Nutu_Claudiu_2000):

Da, dar nu vreau sa pierd absolut nimic.

| gabicoo a răspuns (pentru Nutu_Claudiu_2000):

Fresh Restart - se numește funcția. Fișierele rămân la locul lor dar trebuie reinstalate toate celelalte programe: office, Adobe acrobat, antivirusul, CCleaner și ce mai folosești tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SiderS):

Cand reinstalezi, formatezi doar partitia cu Windows-ul, nu tot hardul. Daca nu vrei sa risti, ia un hdd extern si fa backup.