| Catalin_Marius_1990 a întrebat:

Am si eu o problema... Cineva mi-a gresit modelu si acu imi cere contul de GOOGLE. Si nu il mai stiu... Stiti cumva cum il pot debloca? P.S. nu imi cere sa fac alt cont.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Selectezi opţiunea "Model/parolă uitată", te conectezi la net ( pe conexiunea de date sau prin wi-fi ) şi introduci contul/parola Google!
Dacă NU le ştii sau sunt incorecte, atunci TREBUIE să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" ( "din butoane", cu telefonul închis ) - dacă se poate face la modelul deţinut de tine!

Dacă nu ştii cum se face "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) sau "hard reset", atunci precizează EXACT ce model de telefon ai, apoi mai vedem ce & cum...

Toate cele bune!

| Infraverde a răspuns:

Da-ne mai multe detalii. Nu cred ca stie nimeni despre ce vorbesti.
Daca am inteles bine, si vrei sa iti recuperezi contul de Google, asta se poate face apasand pe "recuperare parola" in pagina de Log In. Vei primi un cod pe numarul de telefon pe care l-ai setat sau pe adresa de mail aditionala care ti-a fost ceruta cand ti-ai facut contul.