Întrebare recomandată | MarkelOffcs1 a întrebat:

Am si eu o problema cu imprimanta : deci am imprimanta Canon Ip1800 am dus cartusele la incarcat si am folosit imprimanta de 2-3 ori pana acum si azi cand am vurt sa trag un document la imprimanta nu imi mai tragea foaia. nu stiu de ce eu nu am mai folosit-o de 1an si ceva..am mai vazut pe internbet ca trebuie sa duc cartuselle la curtarea sau nu stiu cum...imi puteti spune ce se poate fac?

Răspuns Câştigător
| K13 a răspuns:

Dupa un an, mai mult ca sigur este uscat tusul din cartuse. Depinde ce eroare iti afiseaza pe monitor in timp ce dai imprimare. Daca nu-ti recunoaste cartusele, ar trebui duse la un centru sau cumparate altele.

3 răspunsuri:
| marculescumihai a răspuns:

Nimic mai simplu. Trebuiesc curatate. Uite aici un tutorial in romana http://www.videotutorial.ro/? p=7421

| stlucian a răspuns:

Dupa 1 an si mai ales reincarcate poti incerca asta daca stii cum sa scoti cartusele:http://www.videotutorial.ro/? p=7421 Bafta

| cumvacumvacumvacumva a răspuns:

Daca nu ai folosit imprimanta de un an e logic ca cerneala sa fie uscata. incerca si du catusele si reincarcale si incearca poate se va primi