| Grosu_Valentin_1972 a întrebat:

Am si eu o problema cu tableta. Cand conectez incarcatorul ecranul tabletei se aprinde dar aceasta nu se incarca. Am incercat cu mai multe incarcatoare, sa o incarc de la PC dar nimic. Mufa USB pare putin deplasata in comparatie cu mufa telefonui si se misca in loc sa stea fixa. Stiti cumva daca exista vreo metoda sa o repar? Oricum am de gand sa o duc la un service autorizat dar ma gandesc ca pot face si eu ceva. Cei care ma pot ajuta, sa nu ezite sa o faca.
Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Ori mufa... sau cei 2 piti din interiorul el pot fi rupti... daca erau deplasati mai mergea intr-o pozitie sa se incarce. solutie mergi la service si daca ai garantie cu atata mai bine.

| gelu1970 a răspuns:

Mergi la un service sa iti schimbe conectorul.
daca nici asa nu incarca... cei de la service o sa gaseasca defectiunea.

| Grosu_Valentin_1972 explică (pentru Crackman):

Multumesc de rapsuns, acum am miscat putin mufa si incarca intr-o pozitie, dar incarca foarte greu, 4% intr-o ora, sa fie oare acumulatorul? Azi e Duminica si nici un service nu a fost deschis, o voi duce incepand de Luni dar pana atunci...

| Grosu_Valentin_1972 explică (pentru Grosu_Valentin_1972):

Raspuns*