| Dorinel_Tatu_1993 a întrebat:

Nu mi se aprinde tableta Samsung galaxy tab 2 10'. Am bagat usb sa o incarca la pc ( e la cineva incarcatorul ) se aprindea si se stingea cu acea imagine ca bateria se incarca. Iar dimineata nu a mai vrut sa se deschida. Am incercat acel meniu de recovery ( power + volume down ) si nu functioneaza. Cand o conectez la pc ( pc-ul pornit ) se aude ca se conecteaza,iar imediat dupa ca se deconecteaza si procesul se repeta. Ma gandesc ca poate nu s-a incarcat si imi trebuie incarcatorul cu totu ca de ceva timp numai asa o incarc ( sper sa fie asta ) sau in cel mai rau caz sa se fi ars probabil de la un flux de curent.

ps. tableta nu a fost trantita niciodata, lovita etc.

Aveti idee de la ce poate fi?

3 răspunsuri:
| SenaKmftw a răspuns:

Eu nu am cu ce sa te ajut mai bine du-te la un service specializat

| cozuma a răspuns:

Cablul/incarcatorul tabletei sunt probabil deteriorate si trebuiesc schimbate. Cel mai probabil nu s-a incarcat peste noapte, de asemenea.

| teodoraciurlica a răspuns:

Cum ai reparat-o? acelasi lucru mi s-a intamplat si mie si nu stiu ce sa fac. Te rog raspunde, am mare nevoie de ajutor