| DuDy002 a întrebat:

Am si eu o problema cu un laptop...si nu stiu cum sa o rezolv este ceva despre wireless si retea...deci imi apare in jos stanga unde este semnalul de internet un x rosu si cand dau pe el ceva cu troublenshoot si cand dau pe el incepe sa repare ceva si tot nu merge sa ma conectez la router, care stiti?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Ai wifi-ul activat? Multe laptopuri au o combinatie de taste (de obicei, Fn + ceva) pentru a activa/dezactiva wirelessul. Vei daca e activat sau nu.

Si te conectezi la o retea? Dai parola buna?

2 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

Ceva de genul am si eu, mi-i se deconecteaza si cateva timp nu pot sa ma conectez si imi da treaba aia cu troublenshoot da nu se rezolva.
La tine daca nu merge deloc nu stiu care e faza. In caz ca e oprit wireless-ul dai FN+F2.
Asta ar fi un program care iti activeaza wireless-ul daca nu merge cand instalezi driverul.
3DP_Net_v14091

| DuDy002 explică:

Mda...am gasit...era un buton cu un releu de semnal desenat pe el si ala a activat wi fi