| oldschool207 a întrebat:

am si eu o problema cu un ventilator de laptop. daca il introduc in laptop nu se invarte ventilatorul...
Si daca e in laptop cand e stins si il aprind nu se aprinde laptopul ramane ecranul negru.

18 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Ai conectat firul de la ventilator?

| oldschool207 explică (pentru RaduTN):

Da este fir usb si l-am introdus in laptop

| RaduTN a răspuns (pentru oldschool207):

Tu zici de coolerpad sau ventilator?

| oldschool207 explică (pentru RaduTN):

Coolerpad

| RaduTN a răspuns (pentru oldschool207):

Baga-l in alt slot usb. Uita-te pe cutie daca o mai ai si spune ce slot usb ii trebuie, daca tu ai doar 2.0 si ei ii trebuie 3.0 nu o sa mearga.

| oldschool207 explică (pentru RaduTN):

Pai l-am bagat in toate sloturile si nu merge si l-am mai folosit acum vreo 2 luni si mergea.
PS: La alt laptop merge, eu cred ca este la laptopul meu ceva din device manager

| RaduTN a răspuns (pentru oldschool207):

Laptop-ul ti-l recunoaste?

| oldschool207 explică (pentru RaduTN):

Pai cand il bag nu se intampla nimic nu apare nimic, prima oara cand l-am bagat mi-a aparut chestia aia cu scanarea.

| RaduTN a răspuns (pentru oldschool207):

Poate nu ai driver-ul lui instalat.

| oldschool207 explică (pentru RaduTN):

Si de unde il pot lua?

| RaduTN a răspuns (pentru oldschool207):

Stii cum se numeste coolerpadului si care e modelul lui?
Daca nu, uita-te pe cutie.

| oldschool207 explică (pentru RaduTN):

Sincer nu e al meu. scrie pe el Deep Cool

| oldschool207 explică (pentru RaduTN):

Ce as putea face?

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

laughing) Driver pentru ventilator? Ma copii...

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

Asta ma gandeam si eu, dar el a zis ca-i arata scanarea aia.winking

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Pai tu te iei dupa ce spune el happy Ce drac de drivere, cand ventilatorul ala are numai doua fire (+) si (-). Adica 5 V, tensiunea de alimentare!

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

Si eu mi-am achizitionat un coolerpad acum un an aproximativ si nu am avut nevoie de driver, a pornit direct.

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Iti spusai mai sus de ce! E logic sa porneasca, atat timp cat primeste alimentare!