| alexx2pew a întrebat:

am si eu o problema in legatura cu sistemul audio.
mi-am cumparat un sistem audio trust 5.1 dar fara boxe si fara mufe. si faza e in felul urmator : eu am doua boxe care le vreau sa le pun la acel sistem. am avut mufe sa conectez boxele cu sistemul dar nu am mufa care pleaca din laptop in boxe si in sistem. Din ce am observat eu imi trebuie o mufa jack care pleaca din laptop si sa iasa alte 3 mufe jack. si bineinteles toate stereo. si aceasta mufa nu o am. faza e in felul urmator nu stiu cum sa caut pe net sa o cumpar. mai exact cum se numeste. Daca ma poate ajuta care cu un link.
Ofer funda.
va multumesc

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Dacă setezi placa audio pentru sistem 5.1 ai nevoie de 3 cabluri jack-jack.
Dacă nu, ai nevoie de două adaptoare :
http://www.elfast.ro/......c-012.html
plus trei cabluri jack-jack corespunzătoare.