| UzzY475 a întrebat:

am si eu o problema la PC. Am doua vechituri, 2007 si 2008 unul negru si unul alb cu piese high end pe atunci laughing asta nu prea conteaza. De curand am facut schimb de hard intre ele, de la cel negru la cel alb. La cel negru, hardul era de tip sata si la cel alb de tip ide. Am facut schimbul si cand l am pornit pe cel alb, imi dadea blue screen dupa ce aparea logo ul de la windows, am incercat sa reinstalez windows ul si tot asa face, la un mom dat da blue screen. Am pus hard urile la loc si totul la locul lui, cum era si tot blue screen da. Am un bios foarte sarac si nu prea am ce sa umblu in el. Ajutati maa va rog ca nu mai merge delocc

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

In BIOS trebuie sa setezi accesul la hard disk-ul sata sa fie cu gestiune "tip ide".