| STRADI a întrebat:

Am si eu o problema la HDD-uri.Am un hdd pe sata 2 de 163 GB pe care am instalat windows si mai inca unu pe sata 1 de 80gb, iar inca unul pe IDE de 41 GB inainte sa reinstalez windows-ul imi aparea toate hdd-urile ca partitii, iar dupa ce-am reinstalat windos-ul imi apare doar partitia pe care l-am instalat [hardul de 163gb] si celelalte hdd-uri nu mai imi apar ca partitii.In BIOS mi le vede la fel si daca dau pe My computer-manage-disk managment, dar asa nu.Va rog spuneti--mi cum sa fac sa mi se vada si celelalte 2 iar ca partitii

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Incearca sa dai pe new simple volume, e interesant ca totusi til vede si spune ca e online dar nu te lasa sa intrii in el thinking

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Probabil că nu le'ai ataşat nici'o literă, acolo unde dai manage-disk management dai click pe unul dintre harduri care nu til vede, si dai pe change driver letter sau ceva de genul, acolo selectezi o litera si dai aplicare, ar trebui sa se vada in my computer si faci la fel si la celalalt.
Asta functioneaza doar daca til vede in disk management din windows, verifica daca alimentarea de pe sata si IDE sunt puse (de la sursa) si cablurile sa fie ok

| STRADI explică (pentru Evolution):

Deci am dat click pe unul din ele, dar nu imi apare "change drive letter", dar daca dau pe ala care merge si imi apare de am windos-ul bagat pe el apare. Uite niste poze ca sa vezi despre ce e vorba.
http://imgur.com/a/kIYRv
Si daca dau la propietati zice ca merge corect.

| STRADI explică (pentru Evolution):

Gata, acum merge.Mersi mult de ajutor

| Evolution a răspuns (pentru STRADI):

Nu ai pentru cewinking

| Evolution a răspuns (pentru STRADI):

Incearca sa dai pe new simple volume, e interesant ca totusi til vede si spune ca e online dar nu te lasa sa intrii in el thinking

| gelu1970 a răspuns:

Nu le ai asignate