| NooneASK a întrebat:

Salut TPU,
Am si eu o problema tata a cumparat un teren si a primit doar o chitanta dupa 15 ani a reusit sa bage curent electric, iar el acum un an jumate a decedat acum din cauza unei neglijente mi sa taiat lumina care este procedura sau ce pot face?

Pot sa platesc reconectarea si datoria si imi da drumu? sau trebuie sa fac succesiunea si abia atunci pot incheia un alt cotract pe numele meu ca sa am energie electrica

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Platesti datoria si reconectarea si se va recupla curentul.
Poti face contract nou, pe numele tau, daca duci cu tine:
- certificatul de deces a tatalui (original+copie)
- certificatul tau de nastere (din care reiese ca esti fiul)
- cartea ta de identitate
- citirea contorului la zi, dupa care se calculeaza ultima factura si pe care-l achiti pe loc