| AlexBoy88 a întrebat:

Am si eu un sistem desktop cu urmatoarea configuratie:
Procesor Intel core i3 -3245 3. 40Ghz
8GB ram DDR3 1600 frecventa
Placa video ASUS nVidia GT 440 1GB DDR 5 128bit
HDD WD Blue 500GB Sata 3 16M
Windows 7 x64bit
Vreau sa imi dati si mie niste jocuri frumoase care merg pe aceasta configuratie.
Si mai vreau sa imi spuneti ce ma trage in jos la acest sistem, ca sa pot schimba pe viitor.

Răspuns Câştigător
| SorinTudor a răspuns:

Ai un sistem bun cred ca iti va merge fara probleme GTA V pe el apropo vezi ca sunt site-uri unde poti vedea ce jocuri iti merg si la ce capacitate dupa placa video. Nu prea te trage nimic in jos poate frecventa la RAM este decenta adica nici slaba nici exagerata.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Frecventa la ram nu are nici o treaba. Tot tantamul cu frecventa la ram in gaming e INUTIL. Cel care spune ca un ram cu o frecventa ridicata ii da mare branza lui in gaming. l-as ruga sa si demonstreze.
Ce te trage din sistemul ala in jos, tinand cont ca vrei jocuri, este placa video. Gt 440 este identica cu gt 630(Asta ca sa iti faci o idee).
Daca vrei performante ridicate, recomand ca pe viitor sa stragi ~500 lei si sa cumperi o placa video mai performanta.

| raresandrey a răspuns:

Ai aici sa-ti calculezi singur mai multe jocuri. http://www.game-debate.com/can-I-run/? EA

| Eclipse a răspuns:

Sistemul tau este unul destul de performant, o sa-ti mearga majoritatea jocurilor.

| alexrock16 a răspuns:

Configuratia e destul de buna, dar placa video cam eh. Eu personal ti-as recomanda o placa video Gigabyte AMD R7 260x 2GB GDDR5. Costa ceva mai mult dar merita.