| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Am telefonul Nokia Lumia 520 si vreau sa ii fac update Amber, pe timpul update-ului se poate strica telefonul?
Si cat are update-ul? Mai mult de 1 GB sau mai putin?
Funda

1 răspuns:
| manablitz a răspuns:

Daca ai garantie la telefon si faci upgrade la soft, nu ar trebui o pierzi, asa ca nu cred ca ar fi o problema asa de mare.

Legat de memoria care o acupa softul. Nu cred ca va folosi mai mult de 100-200mb. Eu am primit telefonul direct cu Amber, iar sistemul de operare îmi ocupa 1, 9gb. Poti face diferența pentru a vedea cam cat iti va ocupa softul.
Bafta! Funda?