| TheFynest a întrebat:

Am un ATI Radeon HD 4350 (placa video) cu care ma descurc bine pe PC-ul meu. De cateva zile, placa asta a inceput sa nu suporte openGL, de exemplu, cand vreau sa joc putin Minecraft, nu pot (Pixel format not accelerated). Am cautat putin pe net si am mai testat si mi-am dat seama ca e din cauza openGL-ului. Imi puteti spune ce sa fac ca placa mea sa poata rula din nou openGL? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Update? Oare te-ai gandit si tu poate ca placa e prea veche? Ca jocurile se updateaza si ele, nu raman la versiunea 1 forever.

| TheFynest explică (pentru EnvyU):

Am incercat si pe jocuri vechi, placa e buna. openGL-ul nu ruleaza.

| TheFynest explică (pentru EnvyU):

Am incercat si pe jocuri vechi, placa e buna. openGL-ul nu ruleaza.
De exemplu CS:GO(care nu solicita openGL) imi merge perfect.