| Anonimul9393 a întrebat:

Am un BlackBerry Curve 8520 si problema lui este urmatoarea, cand initiez un apel, merge cat merge sa vorbesc si la un moment dat incepe si se schimba de pe normal, pe casti si invers intr-una, si nu stiu ce sa fac pentru ca in timp ce vorbesc se intrerupe pentru 1 secunda revine iar se intrerupe si tot asa, si cand il aprind daca intru in meniu la muzica si pornesc o melodie se porneste automat pe casti si trebuie sa-i dau eu pe speakerphone... nu stiu de ce, si tot se schimba si se intrerupe tot, FUNDA!

7 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Trebuie rescris softul! asa cred eu daca din setari nu merge.

| soul2soull a răspuns:

Ai firul de la casti intrerupt pe undeva incearca cu alte perechi de casti sigur nu o sa faca

| Anonimul9393 explică (pentru soul2soull):

Nu folosesc casti asta e problema

| soul2soull a răspuns (pentru Anonimul9393):

Salveaza ce ai de salvat pe un card numere de telefon si ce mai ai tu si dai o resetare generala

| Anonimul9393 explică (pentru soul2soull):

Cum dau resetare generala?

| Anonimul9393 explică (pentru michael5813):

Si cum il rescriu?

| michael5813 a răspuns (pentru Anonimul9393):

Nu stiu acum sa-ti spun daca exista pe net un program dedicat tiplui tau de telefon dar stiu ca pentru unele exista. eu am mai rescris pentru telefoane de alt tip mai inainte vreme si e destul de simplu trebuie doar sa urmezi pasii programului. daca nu gasesti atunci daca ai noroc la vreun service de telefoane dar din pacate or sa te scuture un pic de banuti!