| anonim_4396 a întrebat:

Mai va rog foarte mult sa ma ajutati cu ceva. Blackberry`ul meu Curve 8520, pe care il am de 2 zile, imi face figuri. Adica nu stiu ce a patit si cand sun pe cineva imi arata intr-o secunda ca am castile bagate, intr-una ca nu, si tot asa nu se aude doar la casti straight face. ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Snowstormm a răspuns:

Mai deci eu cred ca problema este de la casti. De obicei BlackBerry-urile nu fac probleme. Poate este o problema la firul de la casti sau poate castile nu sunt conectate bine la telefon(trebuie sa aiba jack de 3, 5 mm). Incearca cu alte casti cu jack de 3.5 mm si vezi daca merge telefonul(daca merge cu celelalte casti inseamna ca este o problema la castile initiale)