| alex_3858 a întrebat:

am un BlackBerry curve 8520, telefonul a fost cumparat din Franta, cand apas pe q scrie a si cand apas pe a scrie q ...nu stiu de ce, am incercat sa selectez limba enegleza dar la fel... oare daca ii fac update la soft isi revine la normal? sau trebuie sa instalez pe el limba romana, si cum se instaleaza?
niste detalii va rog, dau funda.

1 răspuns:
| MitziMooo a răspuns:

Incearca sa-i faci update poate fi problema de la asta dar daca nu va merge du-te pe la vreun service-center acolo te vor ajuta. Eu cred ca daca dupa ce iai facut update nu va merge inseamna ca are ceva probleme cu tastele.