| NoSa a întrebat:

am un calculator cam batran (8ani) din 2007 care a mers fara probleme pana acum un an cand au inceput problemele. La inceput nu stiam ce sa ii fac si de multe ori venea un prieten si rezolva. Cu timpul am invatat exact problemele calculatorului astfel cand ceva nu mergea stiam unde e buba. Acum sunt depasit de situatie. Am hard-ul de 200gb si de cele mai multe ori windowsul nu pornea din cauza unei mufe care intra in hard
Astazi am decis sa il curat dr praf si am scos foarte mult.de cateva zile se oprea brusc in timpul functionarii. Astazi cand
L-am pornit nu apuca sa apara sigla windows ca se inchidea. Nu inteleg care ar fi problema. Am pe procesor 50-60grade nu cred ca e incins
Are 1 gb ram. 256 mb video amd Si procesorul 3.0hz Intel core. chiar nu stiu ce are. De investit in el nu cred ca mai are rost pentru ca deja e vechi. Va rog frumos ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Eduaard a răspuns:

Ia-ți altul

1 răspuns:
| TheImpaler a răspuns:

E posibil sa fie pasta de la processor. mai uita-te atent intre elicea de la cooler si radiatorul procesorului. acolo se strang o droaie de scame. cu o scobitoare, curata acolo. mai e posibil sa ai placutele de ram neinfipte cum trebuie in sloturile lor. verifica si asta.