| RusescuO a întrebat:

Buna tuturor, am o problema cu calcularorul.De o vreme a inceput sa se inchida, iar apoi sa se porneasa si imi zicea ca windows sa refacut dupa o inchidere neasteptata si dupa totul mergea bine. Apoi a inceput iar sa se opreasca si sa se porneasca doar ca dupa ce se oprea pornea unitatea, doar ca monitor nu pornea si becul on/off de la monitor tot licarea si nimic.L-am lasat vreo 24 de ore ca m-am gandit ca sa incalzit foarte tare si cand l-am pornit el a pornit dar imi dadea ceva (nu stiu un test sau o eroare) care imi zicea nu stiu ce si sa apas pe F1 pentru a continua si inca ceva, i-am dat F1 a pornit normal... si acum face la fel de fiecare data! Care sa fie problema?

4 răspunsuri:
| GabiLeonte2 a răspuns:

Sau poate sa mai fie altceva depinde poate esti la un capat de linie de electricitate si nu ai destul curent, dar daca nu esti in capat de linie s-ar putea sa aiba erori hdd a patit-o o vara de a mea dar la ea e si mai rau, n-are rost sa va spun. Adevarat poate sa fie si sursa, INplus nu te lua dupa cel de mai jos cu virus virusul nu provoaca astfel de lucruri nici cum, Inca ceva fa update la bios daca ii calculatorum mai vechi cum ar fi din 2005

| laurentiufilip a răspuns:

Ai virusi cu siguranta daca era eroare nu dura chiar asa mult.

| Alexxanndru a răspuns:

Este din cauza unur erori sau chiar virusi. Reinstaleaza windowsul si nu vei mai avea probleme.winking

| Hitman4iQ a răspuns:

Nu asculta tot felul de prostii, ma ocup cu repararea calculatoarelor, am experienta de 6 ani. daca se inchide singur pot fi sute de motive cel mai des intilnit este ca se supraincalzeste, are loc scurt circuit, sursa de alimentare are defecte( trebuie schimbata) nu te apuca de schimbat windows,,, asta iti recomanda doar cei ce stiu doar asta sa faca,, Skype: You_Crayzy-Boy