| deian7 a întrebat:

Am un GPS si am pe el harta Europei dar nu am harta Romaniei.De unde pot sa fac rost de harta romaniei si cum sa o pun pe GPS? O sa imi ramana harta Europei daca pun harta Romaniei? Pot sa fac rost de harta Romaniei gratis? Cum pun o harta pe GPS?

2 răspunsuri:
| djcioc a răspuns:

Da, e buna ideea cu magazinul de telefoane, daca vrei sa instalezi tu harta Romaniei, ai nevoie de niste cunostinte in domeniu, sau sa te inveti singur de pe Google, dar in general trebuie deblocat aparatul ca sa permita harti piratate, altfel, doar cumparate.
Cand ai cumparat GPS-ul, ti-au dat un CD, il bagi si gasesti acolo. Poate ai vreo oferta si ai upgrade gratuit la harti si o merge si Romania, dar nu prea cred.

| rooxyroxy a răspuns:

Pai arr fii mai bine s.a te duci la un magazin de teluri si sa intrebi nu asculta chiar la toti multi gresesc costa un pic mai mult dar esti mai sg