| gabriel18322645 a întrebat:

Am un hard de 160GB sata 2 care tot se opreste
Treaba sta in felul urmator, am un hard de 40 gb ide si un dwd-rw tot ide, amandoua puse pe aceeasi banda, si hardul sata 2 care este pus separat.
Pe cel de 40 gb am windows-ul, iar pe cel de 160 vreau sa-mi pun ceva jocuri, dar tot se opreste, adica atunci cand vreau sa dezarhivez, dld ceva pe el se opreste si dispare partitia, iar dupa ce ii dau restart reapare, nu stiu ce are, l-am pus si singur cu dwd-rw dar la fel, cand vreau sa instalez windows-ul se blocheaza, Va rog ajutati-ma, doar cei care sunt cunoscatori sau care s-au mai confruntat cu aceasta probleam! Dau funda raspunsului ajutator, Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Arunca-l, tu nu vezi ca e dus, ce nelamurire ai?

Răspuns utilizator avertizat
| nutepriveste21 a răspuns:

Si cum o sa lucreze programul daca hdd-ul se deconecteaza? Ar fi bine de verificat daca sunt in regula tensiunile de alimentare pe hdd sau pus intr-o alta unitate. In caz ca problema persista e de urmat sfatul de la primul raspuns.

| gabriel18322645 explică (pentru nutepriveste21):

Hdd-ul nu are probleme decat daca dezarhivez ceva pe el, cand vreau sa dezarhivez ceva el se opreste.

| gabriel18322645 explică (pentru Outlawz):

Imagini, imediat, si apropo pe hardul de 40 e pe ide si dwd-rw la fel si celalalt cu problema e sata dar nici unul nu are jumper.