| mario366 a întrebat:

Am achizitionat 2 harduri noi noute unu l-am achizitionat in luna mai si unul in luna asta acum cateva zile, primul era de 750gb si l-am bagat in pc, l-am conectat, si am dat sa bootez pc, mai intai am intrat in boot sa vad daca apare si este activat, aparea si atunci am continuat cu aprinderea pc-ului, in my computer, nu apare nimic, in disk manager, nimic, (acest hard era un hard secundar intern sata) l-am conectat doar pe acesta, secundarul si fara alt hard in pc, am incercat sa instalez un windows pe el, dar nu ma lasa se bloca la 12% si apoi se tot reseta, m-am dat batut si l-am trimis inapoi, apoi acum cateva zile mi-am luat alt hard de 2tb, la fel apare in boot, nu apare in disk manager, dar spre deosebire de celalalt acesta APARE in my computer pentru cateva minute, dar cand intru pe el tot pc se blocheaza, daca mai apas de cateva ori pe ecran acesta se reseteaza doar desktopul, si apoi hardul dispare...am incercat si sa il formatez, cand apas pe formare dispare, cand intru in disk manager dispare...Ce pot sa ii fac?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ia un pc care are deja windows, introdu hdd-ul cumparat, formateaza-l, si incearca hdd sentinel si vezi cat de ok e hdd-ul cumparat, la health, performance etc. Asta in ideea in care nu ai super multe si ai un slot sata liber pe placa de baza si mufa de alimentare.

| mario366 explică (pentru CM7YRE):

Multumesc de propunere, o sa incerc cat mai curand.