| Lester23 a întrebat:

am un iPhone 5 si problema e ca bateria se descarca repede cand sunt afara (de obicei la frig) si netul pornit 3G, prin urmare procentul imi arata 80% si dintr-o data ma trezesc la 50% si tot asa... aveti idee cum pot sa remediez problema? oare sa schimb bateria?

6 răspunsuri:
| alii98 a răspuns:

Daca ai iphone, asta primesti

| bystefu a răspuns:

5-ul daca nu ma insel a iesit prin 2011/2012, e normal sa cedeze. La un service mai mult de 200 de lei nu te costa, Ia un Samsung din 2011 si vezi daca mai poti baga o aplicatie pe el, referitor la amicul care a comentat inaintea mea.

| Gentlemans a răspuns:

Schimba bateria si eu am patit-o tot la iphone 5

| Gentlemans a răspuns:

Jocurile in exces si mai ales cu telefonul in priza e cauza tuturor problemelor legate de bateriile telefoanelor indiferent de marca.

| Lester23 explică (pentru alii98):

Am un S3 NEO, nu mai duce nimic desi il folosesc doar pentru mesaje (Facebook, wapp, insta, snap) se incarca ultra greu.
iPhone 5 merge fluent, care la fel il folosesc pentru simple tasks si sunt per total multumit mai putin de baterie.

| alii98 a răspuns (pentru Lester23):

Compari un s3 cu un iphone 5? bravo, asta pot spune