| Drh_Dragos_1982 a întrebat:

Am un Laptop ASUS X551MAV-SX299D si nu stiu, daca are WI-FI si de unde se activeaza sau se porneste.
Rog multe raspunsuri
Daca va intereseaza cum arata o gasiti la siteul
http://static2.altex.ro/......_1_2_2.jpg
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu (mai) există laptopuri fără wi fi. Vezi că ai un buton pe care scrie Fn. Ţine apăsat pe el şi pe linia de numere de sus sau pe cea de f-uri ai o pictogramă mică cu o antenă care are ceva gen ((( ))) în jur. Apasă pe ea. Ar trebui să-ţi activeze. Dar vezi să ai driverul de la wi fi instalat.

| mihai69 a răspuns:

Răspunsul pe pag. 59 din manual:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/X551MA/0418_RO8619_A.pdf
====
Activaţi Wi-Fi pe notebook-ul dvs. utilizând următorii paşi:
1. Lansaţi bara Charms bar.
2. Atingeţi [Setări], apoi [WiFi].
3. Selectaţi un punct de acces din lista de conexiuni;
Selectaţi un punct de acces din lista de conexiuni Wi-Fi disponibile;
4. Atingeţi Connect (Conectare) pentru a porni conectarea la reţea.
(posibil să ți se ceară parola).

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca are, acum toate au!
Daca tu nu-l gasesti inseamna ca nu ai instalat driver-ul!
Totusi pentru conectare deconectare poti folosi tastele : Fn+F2 =la conectare se va aprinde o luminita unde este semnul unei antene...
Sau daca ai win 8, clic pe iconita de net si iti arata acolo daca ai sau nu wi-fi, daca nu ai instaleaza driver-ul de pe cd-ul care ti-au dat când ai cumparat laptop-ul! Bafta!