| Chimbly a întrebat:

Am un "Laptop Gaming Acer Nitro 5 AN515-41-F3GY" am instalat si reinsalat windows-ul de mai multe ori (de doua ori 10 si acum windows 7) problema e ca instalez driverele fara nici cea mai mica problema, dar cand intru in jocuri, care au cerinte de system maricele gen GTA V, placa mea video dedicata (AMD Radeon RX 550) nu este folosita/detectata, spre exemplu la GTA V care arata memoria video disponibila in setari imi apar doar 500 mb video disponibili (acesti fiind de la placa video integrata, un Radeon R7)
Are cineva idee de ce nu pot folosi placa video dedicata sau de ce systemul nu o foloseste desi ea de instala si "recunoscuta" de system?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai instalat driverul video, cu ultimele update?

| Chimbly explică (pentru RAY):

Da.

| RAY a răspuns (pentru Chimbly):

Vezi in setari sa fie selectata ca prim optiune placa externe, stiu ca astea fac figuri