| Xenoverse a întrebat:

am un laptop Hp 15g-011sq si se blocheaza odata la cateva luni, azi cand ma uitam la videoclipuri pe Youtube dintr-o data sa inghetat imaginea la laptop si a inceput sa se aude un sunet asa de bazait si apoi am primit blue screen of death si s-a restartat singur laptopul, si deja devine enervant, oare ce pot sa fac ca sa nu mai am problema asta dau funda.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

S-a supraincalzit procesorul.
Trebuie dus laptopul la curatire de praf.

Nu e voie sa folosesti laptopul pe suprafata cu material textil (fata de masa, lenjerie de pat etc) fiindca se blocheaza calea aerului de racire (prin orificiile din partea de jos a laptopului).

| LaviChu a răspuns:

Am patit si eu. Dupa ce am reinstalat windows-ul s-a dus problema..cred ca e un virus pentru ca am patit la ambele laptopuri...