| Eddyz a întrebat:

Am un laptop HP Pavilion dv5 cu placa de baza de 2 GB RAM.

1. As vrea sa ii mai adaug inca 2 GB dar nu stiu cat suport maxim.

2. Ce placa de baza imi recomandati? (max: 150 ron)

FUNDA! love struck

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ok. Memoria suportata este DDR 2. Uite aici: http://www.evomag.ro/......z-CL6.html

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acest laptop suporta, in general (sunt mai multe tipuri: Athlon, Turion), 8 Gb RAM. Placa de baza nu poate avea 2 Gb ci memoria de pe ea. Placa de baza pentru care ceri recomandare (cea de la punctul 2. ) la ce-ti trebuie? La PC, la laptop, la notebook, etc. La punctul 1. ai scris tu sau placa de baza? Sau ai vrut sa intrebi de memorie. Deasemenea ai mai scris "nu stiu cat suport maxim". Probabil ca ai vrut sa scrii ' nu stiu cat suporta, maxim"! Tu nu poti sa suporti nimic.Revino cu precizari.