| zoof a întrebat:

Salut tpu...am un pc ceva ma vechi, 256 video, 2gb ram, cpu2.4, vreau sa stiu daca merge windows 7 cat de cat bine pe acest pc?

Răspuns Câştigător
| manuel72 a răspuns:

Merge.Chiar daca pentru w7 ar trebui sa ai o placa video de 512mb, merge si 256mb.Dar nu trebuie sa ai pretentii sa te joci pe el.

5 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Iti va merge foarte bine, acum cu jocurile nu stiu.

| Cuvântul1 a răspuns:

O sa iti mearga dar foarte greu, iti recomand windows xp astfel o sa poti rula ceva.

| MyGoodLife a răspuns:

Nu cred ca merge prea bine

| zoof explică:

Deci la windows 7 nu prea are sanse pc-u meu, dar daca instalez un windows xp pe 64 de bit merge mai bine decat pe 32

| Dorohoi32 a răspuns:

Functioneaza dar nu o sa-ti mearga prea bine ca PC este mai vechi decat Windowsul...(fundita?)