| T4zu a întrebat:

Am un prieten ce a primit gta 4, dar e calculatorul prea vechi si mi l-a imprumutat. L-am instalat, merge perfect insa am o problema, rezolutia este extrem de mica fata de caracteristicile PC-ului meu. (800x600) si la setarile de jos din GRAPHIC totul este pe 1 si nu ma lasa sa le modific (absolut nimic) si cand dau pe adjust resolution grafica tot nu se schimba numai acolo unde e (Texture detail... in max 22).
Ce trebuie sa fac sa pot schimba rezolutia pe full? precizez ca am monitor 1024x1280, GPU nVidia geforce gtx sc 780Ti, CPU Intel i7... Daca stiti cum se poate rezolva sa fie rezolutia maxima spuneti-mi, va reamintesc ca indiferent ce fac in "GRAPHIC" se restabileste inapoi, inainte ca sa pot apasa aply (in cateva milisecunde). La fel se intampla si pe alt monitor mai mic. Ms...Dau o funda mare!

5 răspunsuri:
| alinaalin955 a răspuns:

La jocul The Amazing Spider-Man 2 am in folderul unde am instalat jocul un fisier ...launcher.L-am deschis si de acolo am reglat rezolutia. Poate ai un asfel de fisier.
https://www.youtube.com/watch?v=QXK33bhzLyE

| T4zu explică (pentru alinaalin955):

Salut, am si eu un astfel de fisier, dar nu pot sa setez rezolutia din el, cand intru in el imi apare direct jocul. Mai sti vreo alternativa? Apropo multumesc pentru straduinta.

| alinaalin955 a răspuns (pentru T4zu):

Nu stiu ce altceva sa zic.
Inteleg ca ai jocul original, totusi cauta un patch ceva sau un crack. Poti incerca.

| T4zu explică (pentru alinaalin955):

Am rezolvat problema, daca mai are cineva eroare de gen, trebuie sa faca un notepad si sa scrie asta in el:

-renderquality 0
-shadowdensity 0
-texturequality 0
-viewdistance 0
-detailquality 0
-norestrictions
-width 0
-height 0
-availablevidmem 12.0
-percentvidmem 100
-DX9 /low
-renderquality 0
-frameLimit 0
-nomemrestrict
-noprecache
-minspecaudio
-safemode

, iar dupa asta il salveaza cu numele din ghilimele "commandline".txt si il inserezi in folderul original.

| Breban_Alex_1998 a răspuns (pentru T4zu):

Da. am incercat asa, intr-adevar merge dar merge extrem de greu. inainte mergea bines.