| Skypee a întrebat:

am un program pentru PC si nu stiu ce face programul respectiv.Programul se numeste Cheat Engine.

Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Cu Cheat Engine, puteți manipula un joc, astfel încât acesta devine mai ușor sau mai greu. Este ca un hack cu care potri trisa la un anumit joc.Cheat Engine-ul incorporat in scaner monitorizează schimbările de memorie și identifică valorile critice pentru joc, cum ar fi energia de viață rămasă. Cheat Engine, de asemenea, vă permite să manipuleze astfel de valori.
În plus, freeware vine cu un program de depanare, un asamblor / dezasamblor, și un instrument pentru crearea de patch-uri proprii ieftin.

1 răspuns:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Daca nu sti ce face eu te sfatuiesc sa nu-ti prinzi urechile in el! Creaza un fel de cheat-uri pentru anumite jocuri, dar din cate stiu sunt doar cheat-uri vizuale, de fapt nu te ajuta cu nimic, mai ales daca nici nu prea sti cu ce se mananca.