| Cojocaru_Bogdan_1999 a întrebat:

Am un range extender: http://www.emag.ro/......CXBBBM/.Am net de la Canal S (Sunt din Constanta) de 1000mb/s.Netul vine direct din priza, nu am un modem sau altceva.Am bagat lan-ul din priza in router( range extender) si intru pe iphone 4 al unui prieten si merge netul absolut perfect fara nici o problema.Problema e ca pe orice alt dispozitiv intru NU merge, ma baga pe www.repeater.asus.com ca sa il configurez.NU stiu cum se face ca merge doar pe iphone.Mai am un router mai vechi: http://www.emag.ro/......7XYGBBBM/. Ma poate ajuta cineva sa fac incat sa am net pe orice alt dispozitiv? Mentionez ca am ip static,iar cei de la canal s mi-au dat ip-ul,submask,gateway, Dns principal si Dns alternativ.Net in fir sigur este deoarece pe iphone pe conectat pe routerul Asus merge netu perfect.Nu stiu daca merge netu fara modem ca nu am mai avut net prin fir,Multumesc,

3 răspunsuri:
| BigG a răspuns:

Ai setat range extenderul pe modul repeater?

| Cojocaru_Bogdan_1999 explică:

Acum demerge pe iphone e pe modul repeater

| Cojocaru_Bogdan_1999 explică (pentru BigG):

Este setat pe modul repeatea ca asa e din fabrica eu practic nu am schimbat absolut nimic deoarece i-am dat reset.Iar pe iphone merge fara ca nici macar sa fie ceva setat.