| krt0f1oR a întrebat:

Am un router wireless Tenda N300 (W3002R) si cand il bag in priza acesta nu functioneaza, nu da wifi si nu pot intra nici pe pagina de configurare a router-ului.Mentionez ca am router-ul de vreo 6 ani si l-am folosit doar un an.Plus ca a fost clonata adresa MAC pentru a se potrivi cu o retea de internet care nu accepta alte modele in afara de tp-link si D-Link.
Ce sa fac, nici butonul de WPS/RESET nu a functionat, vreau sa-l configurez pentru o retea WISP

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu prea mai ai ce-i face.
Daca nu comunica nici wi-fi si nici cablu, atunci router-ul este defect.
Daca nu ai un prieten electronist priceput, atunci cumpara-ti altul, fiindca reparatia te poate costa cat unul nou.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se aprind ledurile cand il bagi in priză? Daca nu se aprind, inseamna ca este defect si mergi cu el deunde l ai cumparat sa i ti dea altul.

| krt0f1oR explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da.nu se aprinde ledul cu WLAN si cel de lângă el.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru krt0f1oR):

Este defect, pune l in cutie cu toate accesoriile lui, si bonul si mergi sa ti l schimbe sau sa i ti dea banii inapoi.

| krt0f1oR explică (pentru CristiDinBucuresti):

Il am de 6 ani