| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand incerc sa-mi configurez router-ul de la tenda (192.168.0.1) ma baga pe site-ul de configurare al TP_Link.Prima oara cand l-am configurat totul a mers bine. Acum ca am dat reset la router nu stiu ce are. Cum fac sa ma conectez pe site-ul de configurare al Tenda.

Răspuns Câştigător
| lauren93 a răspuns:

Vezi ca in spatele router-ului ai un ip si o parola( de regula admin).
Scri in bara de internet cand e conectat la pc/laptop sau ce ai, ip-ul respectiv. De exemplu scrii 192.168.0.1 si in mod normal iti cere o parola care ar fi admin. apoi il poti configura usor.

4 răspunsuri:
| GandesteRapid a răspuns:

P.S inainte am avut router TP_Link. pe cell de la tenda abia l-am cumparat

| GandesteRapid a răspuns:

Inainte am avut router de la Tp_Link

| tpuuser999 a răspuns (pentru GandesteRapid):

Pai daca iti intra pe situl de la TP-Link inseamna ca ai un ruter TP-Link undeva in casa si esti conectat la el. Scoate-l din priza si foloseste-l pe cel de la Tenda. Acea adresa este oferita de routerul la care esti conectat - daca nu esti conectat unde trebuie, nu o sa mearga.

| GandesteRapid a răspuns (pentru tpuuser999):

Am avut inainte. S-a stricat si l-am aruncat asa ca nu am cum sa fiu conectat