| anonim_4396 a întrebat:

ce router wireless de pana in 100lei, imi recomandati, acasa?

TP-LINK TL-WR841N
D-Link GO-RT-N150
N150 Edimax BR-6228NS
TP-LINK TL-WR841N N300
TENDA W308R
TENDA N30

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eu aș alege Edimax BR-6228NS.Comparativ cu D-Link GO-RT-N150 edimax-ul este la aceea și calitate și ofera un pic mai multe facilități, plus că este mai verstil la configurație vs Dlink-ul care de vrei ceva mai mult trebuie să îi schimbi frimeware-ul cu unu dd-wrt(custom made) cu riscurile de rigoare.
Uite ce știe face un Edimax:
Standard Wi-Fi:802.11 n
Porturi LAN:4 x RJ-45
Porturi WAN:1 x RJ-45
Rata de transfer Ethernet (Mbps):10/100
Securitate:WEP 64/128 bit WPA, WPA2
Firewall:Da
Filtrare adrese MAC:WPS
Antena:1 x antena externa 3 dBi
Frecventa (GHz):2.4
Rata de transfer WI-FI (Mbps):150
Port USB:Nu
3G/4G:Nu
Printserver:Nu
Alimentare:5V / 1A
Dimensiuni (mm):110 x 26 x 134
Altele:Suporta UPnP
sursa:www.emag.ro
Succes

| Jipa95 a răspuns:

Eu detin TP-LINK TL-WR841N, acela cu 2 antene, si sunt total multumit de el. Nu credeam ca am sa prind net cu el de la o anumita distanta ( 700 metri cu tot cu obstacole ), si inca un lucru, sa nu crezi ca daca are 2 antene de 5db in total sunt 10, ci tot 5 decibeli sunt, dar mult mult mai stabil la semnal. Recomand. Bft happy

| YoBuDy a răspuns:

Router wireless N 300Mbps TP-LINK TL-WR841ND - pret 109 lei

Standard Wi-Fi:802.11 nPorturi LAN:4 x RJ-45Porturi WAN:1 x RJ-45Rata de transfer Ethernet (Mbps):10/100Securitate:Firewall
Filtrare adrese MAC
WEP 64/128 bit
WPA, WPA2Antena:2 x antena detasabila 5 dBi MIMOFrecventa (GHz):2. 4Rata de transfer WI-FI (Mbps):300Port USB:Nu3G/4G:NuPrintserver:NuAlimentare:9V / 0. 6ADimensiuni (mm):174 x 30 x 111Altele:Suporta UPnP

| Emerad a răspuns:

Eu am D Link Go RT N300, am dat 90 RON pe el si merge perfect.
Recent si-a luat si un prieten identic cu al meu, nici el nu are probleme.