| Ciprian996 a întrebat:

Am un "smartphone Huawei ascend G300 U8815", problema este ca iam facur "root" si dupa un timb a inceput sa dea erori si iam facut un upgrade "cyanogen mod" si nu a terminat upgrade-ul cu succes si acum nu se mai aprinde, se aprinde dar arata doar simbolul "Vodafone". am vrut sa ii fac factory reset dar nu pot din telefon si am incercat din pc dar nu stiu cum sau nu cred ca functioneaza ca daca il bag la pc il recunoaste dar nu ma lasa sa intru in memoria interna a telefonului. Va rog sa ma ajutati...DAU FUNDA LA CEL MAI BUN RASPUNS

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Felicitări! Tocmai ți-ai dus softul pe telefon! Ai văzut ce pățești dacă folosești contul de root și habar nu ai cu ce se mănânca acel cont în linux și Android(nici unu habar n-aveți că sunteți afoni la Linux dar faceți root la telefoane că cică vă merg mai repede și apoi va plângeți ca vi se virusează și apar anomalii în sistem)?
Problema se rezolvă într-un service autorizat, că de garanție poți uita că ai intervenit neautorizat în telefon, distracție ce te va lăsa cu un minus în buget de la 100 ron în sus.Succes