| Stefan_Nistor_1916 a întrebat:

Am un stick bootabil de pe Microsoft am luat windows 10. M-am uitat la mai multe tutoriale de pe internet si am vazut cum sta treaba cu instalarea windows-ului, dar am o intrebare.Cand intru in BIOS si trebuie sa pun STICKUL deasupra hdd,ssd ca sa mi-l booteze,daca sa zicem ca da o eroare sau nu mai vreau, dau restart la pc si windowsul vechi ruleaza sau trebuie sa intru iar in BIOS sa mut stickul mai joc de hdd sau ssd.Si daca da siti un tutorial sau ceva explicativ un FORUM pe internet care explica cum se face? Multumesc frumos.

5 răspunsuri:
| Stefan_Nistor_1916 explică:

Jos*,stiti*,in caz ca ma corecteaza altii.

| octav005 a răspuns:

Pai bagi sticul bootabil in USB. dai restart. apesi tasta f8. si atunci iti va buta dupa stick. dai restart doar daca iti cere ei.

| Stefan_Nistor_1916 explică (pentru octav005):

Si nu ar trebui sa dea erori, nu?

| Stefan_Nistor_1916 explică:

Ma refer la faptul ca daca incep bootarea si imi da o eroare sau ceva, calculatorul ruleaza automat windowsul vechi?

| octav005 a răspuns (pentru Stefan_Nistor_1916):

Daca nu ai probleme de HDD S.AU memorii ram. si windowsul dupa usb este bun. nu are de ce sa iti dea erori