| Drifterx500 a întrebat:

Salut TPU! Am un stick pe care l-am folosit prima data punand muzica pentru calatorie cu masina, am scos si am pus windows 11 pe el, dupa ce l-am formatat si am vrut sa pun din nou muzica pe el nu mai merge, nu-mi mai citeste playerul din masina (stickul), cu ce am gresit si ce trebuie remediat?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Fa format cu rufus si schimba format-ul in fat32

| NLS a răspuns:

Nu trebuie formatat cu RUFUS, daca doresti sa pui acum melodii pe el,
poti face asta direct din Windows.

Din Rufus poti schimba intre FAT32 si NTFS, cand crrezi un stick bootabil cu Windows (orice Windows mai nou de XP are nevoie de partitie NTFS).

Insa ca sa il citeasca playerul masinii, trebuie formatat obligatoriu inapoi in FAT32.

In Windows... Click dreapta pe pictograma stick-ului -
Format -
alegi FAT32 in loc de NTFS sau exFAT,
verifici sa fie bifat Quick Format,
si apesi Start, dupa care astepti sa termine