| cosmindrx25 a întrebat:

Salut!
Am un Stick de 32 GB si am avet muzica pe el FORMAT pe FAT 32, dupa aceea am bag un WINDOWS apoi l-am reformatat sa bag inapoi muzica, am bagat melodiile si nu imi mai citeste casetofonul si nici 4 boxe bortabile nu citeste stickul, i-am dat reformatare cu FAT 32 fara sa bifez quit format sau cum ii zice dar tot degeaba, ce ii pot face? (am schimbat melodiile degeaba) Mentionez ca am cumparat alt stick tot de 32GB si am luat melodiile de pe un stick de 2 GB (asta merge la boxa si alte alea) si l-am pus pe stick-ul de 32 GB, degeaba nu il primeste nici boxa, nici casetofonul de la masina, stick-ul vechi a functionat pana sa nu ii dau reformatare, ce ii pot face sa functioneze din nou?

3 răspunsuri:
| SharpEagle a răspuns:

Incearca sa-i dai format direct din acele gadgets, daca ai optiunea asta. Daca nu, formateaza-l in Windows folosind command prompt: start, run, tastezi CMD si dai enter, in cmd tastezi "FORMAT litera: /FS:FAT32 /Q" (fara ghilimele, unde "litera" este noua litera de disc care-ti apare in MyComputer dupa ce bagi stickul). Dupa aceea copiaza doar o singura melodie pe el si verifica in boxe.
Daca nu merge, incearca formatare NTFS, poate asa era inainte (desi m-as mira). Inlocuiesti "/FS: FAT32" cu "/FS:NTFS" in comanda de mai sus.

| cosmindrx25 explică (pentru SharpEagle):

Salut!
Eu inainte am avut tot FAT 32 si a mer un timp, azi mi-am luat un stick nou de 2 gb si vad ca merg dor 5 melodii, mentionez ca aveam 4 NEW FOLDER cu cate 30 melodii in fiecare FOLDER.
Din 4 FOLDERE merg decat 5 melodii, de ce?

| SharpEagle a răspuns (pentru cosmindrx25):

Modifica "new folder" in ceva mai scurt, dintr-un cuvant de max 8 caractere si asigura-te ca nu au diacritice in numele fisierelor, posibil sa fie si asta problema. Vezi care e diferenta intre cele care pot fi redate si cele care nu.