| klawdiu a întrebat:

am un telefon huawey g6600d si nu gasesc casti pentru el. Aveti idee ce casti i se potrivesc? de la alt model

2 răspunsuri:
| robertpaul a răspuns:

Salut.depinde pentru ce folosesti castile? pentru redare mp3 sau headset, adica sa le folosesti pentru apeluri? pentru ascultare muzica-mp3 ar trebui sa mearga orice tip de casti cu mufa jack de 2, 5mm, iar pentru apeluri tot 2, 5mm, dar sa aiba 4 segmente mufa, cea pentru mp3 are 3 segmente(una e masa, iar celelalte 2 sunt stanga si dreapta-in casca). sper sa intelegi

Răspuns utilizator avertizat