| 1Anonymous2 a întrebat:

am un Tv Samsung Nu7100 si vreau sa scot aplicatii in el, am Netflix, Youtube si inca cateva, dar vreau sa descarc un browser sa navighez pe internet nu pot, acolo unde la cautare aplicatii daca scriu browser sau chrome sau mozila, ori alta denumire de browser nu o gaseste, la fel si skype zice ca nu este asa aplicatie, un prieten are la fel acest Tv si el are aceste aplicatii. La el le gaseste, stie cineva ce sa fac? Multumesc mult.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Gama Samsung Smart TV are propriul sistem de operare și un magazin de aplicații. În acel magazin cauți și descarci browser-ul dorit.
Tu s-ar putea să fii în următoarea situație: ai umblat sau a umblat cineva la TV și a dezactivat intenționat sau din greșeală magazinul de aplicații și sau browser-ul. Atunci ai două soluții intri in setări/settings și reactivezi ce este dezactivat sau resetezi televizorul/revii la setările din fabrică.
Succes!
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vezi ce sistem de operare are, si gasesti si aplicatiile, mi-e lene sa caut eu. Uite-te ce are, tizen, webOS, Android? Oricum daca e smart, trebuie sa ai si un marketplace, si gasesti acolo aplicatii.