| ALEXXXL19 a întrebat:

Am urmatoarea tableta luata mai mult pentru dezvoltare de idei.
Visionbook 8wi plus
8inch 1280x800
1gb ddr3l
cpu Intel Atom BayTrail-T qoad-core 1. 8Ghz (Z3735G)
32 GB memorie interna
2 mb camera fata spate
4000mAh
wifi, Bluetooth 4.0, hdmi, usb port
micro sd.

Tableta a venit cu windows 10 32 biti Home, am vazut ca merge si hub pentru mai multe usburi din cel micro usb. Vreau sa instalez androidul pe ea ca poate merge mai bine cu win se incalzeste cpu. De unde sa descarc acel kit?
Multumesc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu e sigur ca un sistem Android va functiona pe tableta ta. E posibil sa nu-ti recunoasca unele componente si atunci nu-l vei putea folosi integral, sau deloc.
Inainte de a incerca alt kit (alt sistem de operare), intai descarca-ti firmware-ul sistemului actual (Windows) sau cauta un program de salvare /restaurare pentru actualul sistem instalat, compatibil cu tableta ta si fa un backup a intregului sistem!

| AlexPPS a răspuns:

Odindownload.com